KONST / Litografier / Färglitografi 13152083

nr 1315 2083

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 135/140, daterad 1976. Motivet: 21x29 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:23:27

  • Tema
  • 23 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson